İngilizce Kelime Sorularına Hazır mısınız? konusarakogren.com

İngilizce Kelime Sorularına Hazır mısınız? konusarakogren.com

Başta yeni başlayanlar olmak üzere İngilizce eğitim sırasında en önemli hususlardan bir tanesi olan kelime daracığını geliştirmek için birçok farklı teknikten yararlanılması gereklidir. Bunlardan bir tanesi olan İngilizce kelime kartları da hem sanal hem de gerçek şekillerde olabilmektedir. Bu kartların işlevsel bir şekilde kullanılması sayesinde önemli kazanımların elde edilmesi de çok kısa süre içinde gerçekleşmektedir. Kelime kartlarının sahip olduğu özellikler ise kullanım konusunda farklılıklar sunmaktadır. İngilizce konuşma pratiği yapılabilmesi için gerekli olan temel unsur kelimelerdir. Her ne kadar gramer konuları bilinmese de kelimelerin yan yana getirilmesiyle cümleler oluşturmak mümkün olmaktadır. Bundan dolayı hayati bir öneme sahip olan kelimelerin öğrenilmesi de belli bir süre zarfında olabilmektedir. Uzun ve zahmetli bir süreç olan kelime öğreniminde kelime kartlarının sunduğu imkânlar oldukça büyük önem taşımaktadır. Görsel hafızaya hitap etmesi açısından kartların resimli olması da önemlidir. İngilizce kelimenin ifade ettiği ürüne ait açıklayıcı bir resmin olmasının dışında bir ya da birkaç tane cümle örneği de daha aydınlatıcı olmaktadır. Böylelikle kelimenin cümle içinde nasıl kullanıldığı da görülmektedir. İngilizce kelime kartlarının sanal ortam için uygun olanları da bulunmaktadır. Hemen hemen herkes tarafından kullanılan akıllı telefon ya da tabletler tarafından indirilmesi mümkün olan bu kelime kartları, çok daha fazla çeşide sahip olması bakımından farklıdır. Ayrıca çok daha kolay bir şekilde erişilmesi de mümkün olmaktadır.

İngilizce kelime kartlarında olduğu gibi İngilizce kelime soruları da yine uygulamalar içinde bulunmaktadır. Teknolojinin giderek hayatın içine girmesiyle İngilizce öğrenim yerleri de büyük değişiklik göstermektedir. Bunlardan bir tanesi olan İngilizce kelime soruları da önemli bir alana sahip olmaktadır. Aynı zamanda çözülmesi çok pratik ve eğlencelidir. Ana dili İngilizce olan kişiler ile yapılan pratik amaçlı konuşmalarında çok daha hızlı ve akıcı olması için yeterli kelime seviyesinin yanı sıra bazı hazır kalıplara da ihtiyaç duyulmaktadır.

ÖNERİLEN!  Kolunuza renk katacak Özel Saatler Modasaat.com'da

İngilizceye yeni başlayanlar sıklıkla arzu ettiği hususlardan bir tanesi olan kendini tanıtma oldukça önemlidir. Tam anlamıyla kişinin kendi özelliklerini tanıtmasıyla çok daha rahat bir iletişim içine girmesi mümkün olmaktadır. Öncelikle isim ve soyadın söylenmesinden sonra alana uygun cümleler öğrenilmelidir. Yurtdışında yapılan tanıtımlarda ise nereli olduğunun muhakkak söylenmesi gereklidir. ayrıca iş hayatına dair birtakım bilgilerin dışında yaş da oldukça önemlidir. http://www.konusarakogren.com/blog/kendinizi-ingilizce-tanitmaniz-icin-havali-cumle/ linki ile açılan sayfada görüldüğü gibi internet üzerinden yapılan tanışmalarda ise çok daha farklı etkileyici cümleler ifade edilebilir. İngilizce tanıtımlarda etkili ve sert cümlelerin kullanılması kişinin özgüveninin yüksek olduğunu da belirtmektedir. Bundan dolayı yapılması çoğu zaman fayda getirmektedir. Ayrıca bu tarz tanıtım cümlelerinde fiziksel özelliklerden de bahsedilmesi çoğu zaman mümkün olabilmektedir. Kişisel bir tanıtım ise mutlaka olması gereklidir. Ancak iş hayatına ait paylaşımlarda daha çok sunulan hizmetlerden bahsedilmesi yönüyle kişi tanıtımı yapılmaktadır. Farklı kelimelerin kullanılması ise cümlenin çok daha etkili olmasını da beraberinde getirmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz