Ahmet Enes

Ahmet Enes

Ahmet Enes, tam adı Ahmet Enes Karaçam (d. 18 Aralık 1984 (resmi tarih 02.01.1985); Muratpaşa, Erzurum), Türk besteci ve söz yazarı, yorumcu, gazeteci, şair, seslendirmen.İlkokul, ortaokul ve liseyi Üsküdar’da okudu. Kolej yıllarında, öğrencisi olduğu okulun assolistliğini yaptı. Yine aynı dönemde müzik öğretmeninin desteğiyle bağlama çalmaya başladı. Okul orkestrası eşliğinde katıldığı çeşitli ses ve şarkı yarışmalarında dereceler kazandı.Üniversite hazırlık sürecinde gitarla tanıştı ve kendi çabalarıyla gitara olan hakimiyetini arttırdı.Üniversite öğrenciliğiyle eşzamanlı olarak Radyo 7’de ve daha sonra İstanbul’un Sesi radyolarında radyo programlarına başladı. Programları kapsamında Türkiye’nin farklı illerinde dinleti ve konserlerde şarkılarını söyledi. Birçok reklam ve tanıtım filmi seslendirdi, belgesel ve çeşitli tanıtımlara müzikler besteledi.İlk yurtdışı gezisini, 2005 yılındaki depremin ardından gönüllü tercüman olarak bir yardım kuruluşuyla gittiği Pakistan’a gerçekleştirdi.
2007 yılında, canlı performans formatlı radyo programı Gazete 365 tarafından “Yılın En İyi Radyo Programı” seçildi.2008 yılında radyo programcısı Talha Bora Öge’nin Anla isimli şiir albümüne 2 eserini verdi:
1. Ama (Beste, Şiir-Düet), 2. Misket (Beste)Aynı sene İstanbul Üniversitesi’nin Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Mezuniyetinin ardından eğitimine Amerika’nın Washington eyaletinde devam etti. Türkiye’ye dönüşünde TRT Haber kanalında yayınlanan “Medya Müfettişi” isimli programda editörlük ve TRT Müzik kanalında yayınlanan “Günaydın Türkiye” isimli programda performans sanatçılığı yaptı.2010 yılının sonlarında bestelediği “Cennet” isimli şarkısı sosyal medyada yoğun ilgi gördü. Aynı eseri Selim Gülgören tarafından da seslendirildi.2012 yılında kısa dönem jandarma er olarak askerliğini tamamladı. Askerlik dönüşü İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin televizyon kanalı İSTWEB TV’de seslendirmenlik yaptı.Deli Kız isimli eseri Özcan Deniz tarafından Bi’ Düşün isimli albümde seslendirildi.2013 yılının Nisan ayında Pasaj Müzik etiketiyle 10 şarkıdan oluşan ilk solo albümü Ahvâl’i yayınladı.

Sanatçıya Ait Eserler