Altan Çetin

Altan Çetin

Altan Çetin Kimdir? Altan Çetin, (d, 17 Ocak 1969) Söz yazarı,besteci,aranjör,şarkıcı ve prodüktör. Müziğe genç yaşlarda başladı. İlk olarak bar ve gece kuluplerinde şarkı söyledi.Bunun yanı sıra Tarabya’da piyanist şantörlük yaptı.1990’lı yıllardan itibaren gece hayatına yönelik çalışmalarına son verip,söyleyen değil üreten konumuna geçerek bestecilik yapmaya başladı. İlk olarak Emel Müftüoğlu ile çalıştı.Devamında Demet Sağıroğlu,Deniz Seki,Hakan Peker ve Yeşim Salkım’ın diskografisi’nde yerini alarak başarılı şarkılara imza attı.

2000’li yıllardan itibaren inanılmaz bir yükselişe geçti.Bu dönemin en önemli işi şüphesiz, İzel ve Hande Yener’di.İzel’e ‘’Bir Küçük Aşk‘’ ve ‘’Bebek‘’ Hande Yener’e ise,‘’Senden İbaret‘’isimli albümleri yaparak bir anda müzik piyasasının gündemine oturdu.Hande Yener’in albümünden itibaren prodüktör Erol Köse ile çalışmaya başladı.Erol Köse Prodüksiyon’dan albüm çıkaran sanatçılara besteleriyle katkıda bulundu.Nilüfer ve İbrahim Tatlıses başta olmak üzere pek çok değerli sanatçı ile çalıştı.

Söz yazarlığı,bestecilik ve aranjörlüğünün yanı sıra sevenlerinin karşısına yorumcu olarak çıktı.Enbe Orkestrası’na konuk sanatçı olarak katıldığı ‘’Martılar‘’ isimli single’ıyla bestecilikteki başarısını perçinledi.

2010 yılı itibari ile Erol Köse Prodüksiyon’dan ayrılarak, kendi müzik şirketi olan ‘’Altan Çetin Prodüksiyon ‘’ u kurdu.Bugüne kadar 100’den fazla hit şarkıya imza atan,pop müziğin yanında fantezi müzikte de hit şarkılar üretmeyi başaran sanatçı, temmuz ayında çıkardığı ‘’Nerde Kalmıştık‘’ isimli albümündeki ‘’Bak Gör‘’ isimli şarkısına klip çekerek hayranlarının beğenisine sundu.

2013 yılı yazında çıkaracağı albüm öncesi Hande Yener’e verdiği Acele Etme ve Sen Yoluna Ben Yoluma isimli şarkılarını bir sahne projesi kapsamında kendisi seslendirdi.

Sanatçıya Ait Eserler