Burak Öksüzoğlu

Burak Öksüzoğlu

Burak Öksüzoğlu biyografi,2 Ağustos Samsun’da dünyaya geldi. 8 yaşında aynı zamanda Orhan Gencebay’ın Yakın Dostlarından Ömer Sinop’tan Samsun’da özel saz dersi alarak müziğe olan yakınlığını pekiştirdi. Daha sonra Samsun Belediye Konservatuarı’na başladı. 2 sene eğitim aldıktan sonra bıraktı. Ama müzik bir türlü yakasını bırakmıyordu.
Damarlarında dolaşan ‘kan’ değil de, ’nağmeler’di sanki.
İlk bestesini 10 yaşındayken yaptı. Ve 1 şarkı 2 şarkı derken onlarca sarkı peş peşe geldi.
İlkokul Ortaokul ve Lise hayatından sonra 10 yaşında bıraktığı T.S.M. Samsun Konservatuarı’na 19 yaşında tekrar başladı. Bu bölümünde eğitimine devam ederken hocalarından takdir görmeye başlaması çok sürmedi. Bir yandan İstanbul hayalleri, bir yandan bestelerinin kimler tarafından yorumlanacağı düşüncesi, O’nu günden güne heyecanlandırıyor ve daha da kamçılıyordu.
20’li yaşlarda İstanbul’a geldi. Nerden ne şekilde başlayacağını bilmeksizin, kendini İstanbul’un hırçın dalgalarına teslım ederek azimle, ısrarla, gece gündüz ve bıkmaksızın kürek çekti.
Bir müddet mücadeleden sonra 2002 yılında Türkiye’nin en önemli müzik adamlarından Suat AYDOĞAN’la tanışıp profesyonel müzik hayatının ilk adımlarını atmaya başladı.
Bir çok starla çalıştı ve başarı üstüne başarı kattı. Girdiği her albümde ya lokomatif şarkısı ona aitti, ya da albümü aralardan sıyrılıp sürükleyen şarkılar.

Sanatçıya Ait Eserler