Gizem Berk

Gizem Berk

Gizem Berk Biyografi,1981 yılında Ankara’da doğan Gizem Berk, 1998 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun olmuştur.Müzik kariyerine TED Ankara kolejinde arkadaşlarıyla kurdukları Ethereal Travel adlı grupla başlamıştır. Lise öğrencilerinden oluşmuş olan grup, 1998 yılında tamamen ingilizce bir albüm çıkartmıştır. Vokal çalışmalarını ise uzun yıllar Ankara Operası sanatçılarından Selva Erdener ile yapmıştır.

Lise öğreniminin takibinde Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesini kazanmış ve İstanbul’a yerleşmiştir. 2003 yılında, üniversite son sınıftayken, çoğunluğu kendi söz ve bestelerinden oluşan pop-alternatif ilk solo albümü dinleyicilerle buluşmuştur.
Diş hekimliği ile ilgili kariyer çalışmalarından dolayı müziğe ara veren Gizem Berk, 2007 yılında Almanya Aachen Üniversitesi’nde Diş Hekimliği’nde kullanılan lazerler üzerine masterını tamamlamıştır.2014 yılında yakın arkadaşı, Erkan Tatoğlu ile birlikte hayalindeki rock sound’uyla yeni bir albüm kaydetmeye karar veren Gizem BERK; 2015 yılında tüm parçaların kendisine ait olduğu ve yardımcı prodüktörlüğünü de üstlendiği “Elimi Bırakma” albümü ile Nisan 2015’de tekrar raflardaki yerini almıştır.Albümün prodüktörlüğünü Erkan Tatoğlu, düzenlemelerini ise yine Erkan Tatoğlu ve Ferhat Şahin yapmıştır.Gizem Berk, müzik yaşantısının yanında, halen Ankara’da annesiyle beraber sahibi olduğu klinikte çalışmakta ve ülkemizi uluslararası kongrelerde Diş Hekimliği’nde kullanılan Lazerlerle ilgili konuşmalarıyla temsil etmeye devam etmektedir.

Sanatçıya Ait Eserler