Gökcan Sanlıman

Gökcan Sanlıman

Gökcan Sanlıman Biyografi;22 Aralık 1985 İstanbul doğumlu GÖKCAN SANLIMAN, orta ve lise öğrenimini İtalyan Lisesi’nde tamamladıktan sonra 2009 yılında Bilgi Üniversitesi “Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi” bölümünden mezun oldu. Halen Bilgi Üniversitesi’nde “Kültür Yönetimi” bölümünde master eğitimini sürdürmektedir.

2010 yılının Mayıs ayında, birbirinden önemli bestecilerin şarkılarını “Yesterday” adlı albümünde tekrar yorumlayan GÖKCAN SANLIMAN, Göksel ile “Good Bye My Love Good Bye”, Teoman ile “Prison Song” şarkılarında düet yaptı. Ayrıca GÖKCAN SANLIMAN’a, “I Want To Break Free” şarkısında Şebnem Ferah kadın vokal olarak eşlik etti. Bu şarkıların yanı sıra “The Sound Of Silence”, “Wonderful Life”, “Rain” gibi şarkıların da yer aldığı bu albüm klasik severlerin beğenisini kazandı.

GÖKCAN SANLIMAN’ın, Teoman prodüktörlüğünde hazırlanan kendi söz ve bestelerinden oluşan ilk solo albümü “Soğuk Temmuz” Aralık 2012 tarihinde yayımlandı. Süpervizörlüğünü Haluk Kurosman, aranjörlüğünü ise Noyan Erdal ve GÖKCAN SANLIMAN’ın üstlendiği albümün, Aylin Aslım’ın kadın vokal olarak yer aldığı çıkış parçası “Soğuk Temmuz” klibi Evren Gülçığ yönetmenliğinde çekildi. Gökcan Sanlıman, bu albümdeki “Şerefine”, “Serseri Kalp” isimli şarkılarını da kliplendirdi.

GÖKCAN SANLIMAN, Mart 2016 tarihinde yayımladığı balat ağırlıklı 9 şarkıdan oluşan “YAŞIM TUTMUYOR MUTLULUĞA” isimli 2ci solo albümü ile amacının yalnızlığı yüceltmek veya cevabı bulmak değil, pişmanlıklara ve yorgunluklara dert ortağı olmak istediğini vurguluyor. Yapımı 15 ay süren albümde, söz ve müzikler; GÖKCAN SANLIMAN ve HALUK KUROSMAN ortak çalışması.

Sanatçıya Ait Eserler