Şarkı Sözleri,Sitemize Hoş Geldiniz,23 Haziran 2018

Gotye

Gotye

Gotye Biyografi,Belçika doğumlu Avustralyalı müzisyen, şarkıcı ve şarkı sözü yazarı Gotye’nin diskografisi; üç stüdyo albümü, bir remiks albümü, yedi single ve on altı video klipten oluşur. Çocuk yıllarında müziğe olan ilgisinin gelişmesinden sonra Gotye, Downstares adlı Avustralyalı rock müzik grubunun solisti olarak müzikal kariyerine adım attı. Grubun dağılmasının ardından, elektronik müzik tabanlı örnekler oluşturmaya başladı; bazı Avustralya radyo istasyonlarına demo kayıtlarını gönderdi.2002 yılında, bağımsız pop grubu The Basics’i, şarkıcı ve söz yazarı arkadaşı Kris Schroeder ile birlikte kurdu. Creative Vibes şirketiyle bir anlaşma imzaladıktan sonra, Haziran 2003’te, ilk solo albümü olan Boardface’i yayımladı.
Gotye’nin ikinci stüdyo albümü Like Drawing Blood, Mayıs 2006’da satışa sunuldu ve Avustralya’da 13 numaraya kadar yükseldi; Avustralya Kayıt Endüstrisi Birliği (ARIA) tarafından platin sertifikayla ödüllendirildi. Albümdeki şarkı “Learnalilgivinanlovin” ve “Hearts a Mess” şarkıları single olarak da yayımlandı, Avustralya ile Belçika ulusal listelerine giriş yaptı.Haziran 2007’de, Mixed Blood adlı remiks/cover albümü piyasaya sürüldü; Avustralya’da 64 numarada yer aldı.
“Eyes Wide Open” ve “Somebody That I Used to Know” şarkılarının single olarak yayımlanmasının ardından, üçüncü Gotye stüdyo albümü Making Mirrors satışa sunuldu ve Avustralya ulusal listesinde zirveye yerleşti. “Somebody That I Used to Know”, uluslararası anlamda başarı yakaladı; ABD, Avustralya ve Birleşik dahil olmak üzere otuz bir ülkenin ulusal listelerinde yüksek konumlara yükseldi, bunlardan birçoğunda bir numaraya oturdu. Şarkı, aynı zamanda Billboard tarafından hazırlanan 2012 yıl sonu listesinde de bir numaraya yerleşti. Albümdeki “I Feel Better”, “Easy Way Out” ve “Save Me” şarkıları da ilerleyen zamanlarda single olarak yayımlandı.

Sanatçıya Ait Eserler

*