Lal

Lal

LAL Müzik grubu, 2011’de Hilal Gür ile Celal Babadağ tarafından İstanbul’da kurulur ve 2013’de Hazar Kayaaltı, Gönenç Kayaaltı ve Barışcan Şenergin’in katılımıyla grup son halini alır. Grup ismini kurucularının isimlerinin, ortak olan ikinci hecesinden alır. Ayrıca kırmızı değerli bir taş ve kırmızı anlamına gelen “LAL”, grubu sarmalayan büyüsüyle grup üyelerince hemen benimsenir.
Kurulduğu günden bugüne, kendine has rock sounduyla, parçalarını çeşitli sosyal medya platformlarında paylaşan grubun ilk albüm çalışması “Yeni Hayat”; 11 LAL parçası ve bir de Mazhar Alanson parçasından oluşur. Albümde LAL parçalarının tümünün sözleri Hilal Gür’e, müzikleri Celal Babadağ’a ait olup düzenlemeler grup tarafından stüdyoda hazırlanır. LAL, albüm çalışmalarını ve albüm kayıtlarını Balyoz Müzik Yapım Stüdyoları’nda tamamlar. Mix için Finlandiyalı Finnvox stüdyolarından Aki Sihvonen ile, Mastering için yine Finnvox Stüdyoları’ndan Mika Jussila ile çalışır.
Yeni Hayat, kendi içinde çelişip hayatı, aşkı, kaderi ve hemen her şeyi aynı anda sorgulayanların, korkuları kadar kocaman yalnızlıklar yaşayıp yine de ışığı bulmak için gücü kendi içinde bulanların; artık kırılmaktan yorulup teslim olanların yani hemen herkesin; mutluluğunda, hüznünde, gülümseyişinde ve gözyaşında yanında olmayı isteyen kırmızı bir masal…

Sanatçıya Ait Eserler