Şarkı Sözleri,Sitemize Hoş Geldiniz,18 Temmuz 2018

Taha Gürbüz

Taha Gürbüz

Taha Gürbüz Biyografi,1985 Şubatının 17. Gününde dünyaya ilk şarkısını bağırdı. Ham melodilerini, elinde kah saç fırçası, kah annesinin makyaj masasından aşırdığı deodorant şişesini mikrofon yaparak ayna karşısında prova etti.
Ortaokulu bol kırıklı, kırık kalpli bir öğrenci olarak geçirirken, endişeli anne-babası çıkış biletine bir okul panosunda rastladı ve bu sayede İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü Yetenek Sınavını kazanıp, dört harika sene yaşadı.
Marmara Üniversitesi Müzik Öğretmenliği Bölümü’nde devam ettirdiği eğitiminin son senesinde, Plaket adlı grubuyla katıldığı 13. Roxy Müzik Günleri’nde kendi besteleriyle Birincilik ve Tuborg Özel Ödüllerini kazandı.
Kontrbas omuza, uygun adımla paşa evlerine vardığı askerliğinin dönüşünde, postallarını çıkardı ve arkadaşlarının davetiyle Jilet’i kurarak birçok konser verdi, Ege Çubukçu ve Beyazıt Öztürk’le düet yaptı, Beyaz Show jenerik müziğini besteledi. Jilet’le yollarını ayırdığı süreye çeşitli tiyatro ve reklam müzikleri sıkıştırmayı da ihmal etmedi.
Ayna karşısında şarkı söyleyen çocuk şimdi büyüdü. Artık Kadıköy sokaklarıyla cilveleşiyor, Bahariye’de yürürken mırıldanıyor ve hala ayna karşısına geçip şarkısını söylüyor. Söyleyecekleri var çünkü; sana, bize, hepimize, hayata dair…

Sanatçıya Ait Eserler

*